Inter-Secondary Schools Golf Competition 2018

Date: Monday, 14 May 2018
Venue: HKGC

Result

Team Result

Boys Division A

Girls Division A

Boys Division B

Girls Division B

Boys Division C

Girls Division C

 

Result : Boys Division A  
     
Position Name Points
1 SUM Sze Hang (PCMS-2) 43
2 CHOI O Him Nathan (SPYC) 41
2 TAM Hoi Wun (QC-1) 41
4 PRASAD Viren (IS) 39
5 TAM Kin Cheung (PCMS-1) 38
6 FAN Jason (HKIS-1) 37
7 HO Yuk Yeuk (SFXC) 36
8 KUN Ka Wan (PCMS-1) 35
8 CHU Ho Man Horace (LSC) 35
10 HUI C. P. Oscar (KGV) 33
10 YIU Kin Chi Jasper (LSC) 33
10 HUNG Leong (SFXC) 33
13 HOEFLICH Raphael (IS) 32
14 TAN Shen Ian (KGV) 31
14 CHAN Wang Ho (SFXC) 31
16 LEE Arnold Jr. (KGV) 30
17 LEUNG K. H. Humphrey (SPYC) 27
17 LAM Chun Kit Leo (SPYC) 27
19 HAN Jay (IS) 26
20 LEE Y. F. Cyrus (HKIS-1) 25
20 LO Long Hin (QC-1) 25
22 CHENG Yiu Cheong (SFXC) 24
23 LEE H. L. Herman (IS) 21
24 WONG Kam Tung (PCMS-2) 14
25 CHAN Chak Fung Charles (LSC) 13
26 YEUNG Tsz Hin Hugo (EleC) 12
27 LEUNG Yui Him (EleC) 2
28 KO Pang (EleC) 1
29 LAM Ting Hei (PCMS-2) WD
     
Result : Girls Division A  
     
Position Name Points
     
1 LIU Lok In (EleC) 51
2 KWAN T. Y. Jasmine (HKIS-1) 33
3 LEUNG Keng Pik (PCMS-1) DNF
     
Result : Boys Division B  
     
Position Name Points
     
1 KUBISZ Julius Frederik (DBIS) 41
2 LEUNG K. N. Ryan (DC) 37
2 WINCHESTER Nolan (DBIS) 37
4 HAN Yeonjae Jay (HKA) 35
4 CHU Jian Jun Joshua (EC) 35
4 LAU Ching Sum Lincoln (EC) 35
7 FUNG L. Y. Skye (DC) 33
7 LEUNG Tsun Hin (PCMS-3) 33
9 CHONG Chi Chuen Jackson (DBS) 29
9 KIM Joon Ho (DC) 29
11 ZACHRISSON Filip (HKA) 25
12 LAKE Alexander (DBIS) 22
13 AU Tsz Fung Antony (DBS) 12
14 DOO William Alexander (DBS) 7
     
Result : Girls Division B  
     
Position Name Points
     
1 FUNG Ulyssa (DC) 43
2 CHUI Chung Ling Jolie (PKC) 36
3 SHARMA Inara Diti (HKA) 34
4 CHAN Bess (PKC) 32
5 CHAN Hanna (PKC) 26
6 WONG Yeu Yee (PCMS-3) 25
7 CHEUNG Tsz Ching (PCMS-3) 19
8 CHOY Yat Hei (PCMS-3) 12
     
Result : Boys Division C  
     
Position Name Points
     
1 SOMANI Siddhartha (HKIS-3) 41
1 LAM Markus Zachary (SIS-1) 41
3 SHIN Hok Yin (PCMS-4) 40
3 YIP C. K. Brian (HKIS-2) 40
5 LAU Pak Chor (PCMS-4) 37
6 WONG Chun Yin Aidan (SPCC) 33
7 CHEUNG Burton (SIS-1) 31
7 LEUNG G. H. Maurice (HKIS-3) 31
9 SATTERFIELD Jack (HKIS-3) 25
10 LEE Chung Hong (QC-2) 20
11 YANG Bing Ray Henry (SPCC) 15
12 WONG Andies (QC-2) 11
12 YUE Yat Kit (JCTIC) 11
14 LEUNG Chi Ching (SPCC) 6
     
Result : Girls Division C  
     
Position Name Points
     
1 LIU Pui Ting Adele Maureen (HKIS-2) 39
1 YIP Hei Wing Jeanie (STC) 39
3 YAN Hiu Yau Covi (RC) 35
4 NG Fei Fei Sophie (STC) 33
5 LI Chloris (SIS-1) 31
6 MOK Vivien Karen (RC) 29
7 BONG Tin Yan Rachel (SPCC) 27
8 CHEUNG Chun Yu Anika (RC) 25
9 WONG K. K. Kelly (SIS-1) 23
9 OH Catherine Lora (HKIS-2) 23
11 CHOW Yik (JCTIC) 14